Czarna Taktyka

W dniu 15.12.2017 uczniowie klasy  I LOW w ramach zajęć z przysposobienia wojskowego odbyli praktyczne zajęcia z taktyki czarnej i białej na terenie naszej szkoły. Zajęcia prowadzili członkowie Fundacji Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303 - ppłk rez. pil. Grzegorz Zugaj oraz były żołnierz jednostki specjalnej GROM mjr. rez. Grzegorz Godłoza.

Uczniowie w ramach zajęć ćwiczyli zachowanie na polu działań wojennych w terenie oraz zachowanie członków sekcji bojowej w czasie opanowywania pomieszczeń.

W czasie ćwiczeń uczniowie klasy I wojskowej uzyskali wiele specjalistycznych wskazówek i podpowiedzi od tych, którzy mają wieloletnie doświadczenie praktyczne w tego typu działaniach na polu walki. Zajęciom towarzyszyło wiele emocji jak również dobrej zabawy.

Uczestnicy zajęć bardzo zadowoleni z ich przebiegu, wyrazili chęć powtórzenia ich w przyszłości nagradzając prowadzących zajęcia instruktorów gromkimi brawami.