finał Konkursu ?Czuje się obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej?

7 grudnia 2017 r. w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa  odbył się finał Konkursu „Czuje się obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej” pod honorowym patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. I miejsce w części indywidualnej zdobył Michał Mroczek uczeń klasy 3 PPA Liceum Ogólnokształcącego w ZS Nr 1, natomiast drużyna Liceum w składzie Agata Bojanek, Jakub Płoski oraz Michał Mroczek  zajęła II miejsce.

Konkurs był trzyetapowy, zatem Nasi Uczniowie musieli pokonać silą konkurencję najpierw na etapie okręgowym, a następnie w finale. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 7 drużyn trzyosobowych, sześć z nich stanowiły klasy mundurowe, a jedna drużyna (Nasza) klasę psychologiczno-prawną. Konkurenci uczniów Budowlanki pochodzili z m.in. Warszawy, Ostrołęki, Nowego Miasta nad Pilicą, Siedlec. Podczas finału uczniowie zmierzyli się z pytaniami zarówno dotyczącymi obronności Rzeczpospolitej jak i ustroju III RP. Gratulujemy sukcesu!