Wycieczka na zaproszenia Biura Bezpieczeństwa Narodowego

W dniu 30 października 2017r uczniowie klasy III i I wojskowej na zaproszenia Biura Bezpieczeństwa Narodowego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Młodzież podczas pobytu w Warszawie wzięła udział w wykładach i warsztatach historycznych.   Poznała historię Pałacu Prezydenckiego, rolę Prezydenta RP  jak również protokół związany z wizytami głów innych państw  składających wizyty w Pałacu Prezydenckim.

Młodzież klas wojskowych została zapoznana z rolą i zadaniami Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wysłuchała wykładu Szefa BBN.

Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Zapoznali się z historią Grobu Nieznanego Żołnierza, rolą i zadaniami Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Młodzież klas wojskowych minutą ciszy uczciła Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych przed pomnikiem w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Uczniowie poznali zadania Centrum Weterana i historię polskich misji pokojowych.

GALERIA