Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2017 roku, o godz. 12.30 w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczęło przemówienie dyrektor szkoły, pani Małgorzaty Beczek, w którym podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Życzenia złożyli też przedstawiciel Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego.

W dalszej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uczniowie złożyli przysięgę na Rotę Ślubowania, którą odczytała Pani Dyrektor. Młodzież wyróżniona ślubowaniem na Sztandar Szkoły otrzymała okolicznościowe dyplomy.

Uczniowie klasy II LO B, pod kierownictwem pań Agnieszki Boruc i Anny Kowalczyk,  przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące „ciężką pracę” nauczycieli oraz uczniów.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Dopełniła jej kawiarenka dla nauczycieli i pracowników przygotowana przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Budzyńskiej.