Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

WOJSKOWA ZIELONA SZKOŁA- wyjazd II LO W

W dniach od 24 do 27 września 2017 roku uczniowie klasy II LO W uczestniczyli   w „ Wojskowej Zielonej Szkole” , zorganizowanej przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Wyjazd był nagrodą za zwycięstwo w konkursie ogólnopolskim: Wojsko? Lubię to!

 Mogliśmy zobaczyć wiele miejsc związanych z wojskiem i poznać specyfikę organizacji różnych działań wojskowych w kraju i poza granicami państwa. Odwiedziliśmy min. Dowództwo Garnizonu Warszawa, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Wojska Polskiego. Uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu otwarcia wystawy poświęconej saperom w Afganistanie, mieliśmy możliwość sprawdzenia umiejętności saperskich; całe szczęście, że miny nie były prawdziwe….

 Niewątpliwie najwięcej wrażeń dostarczyła nam wyprawa śladami bohaterów Powstania Warszawskiego, nie tylko dlatego, że przemieszczaliśmy się po Warszawie środkami komunikacji miejskiej, ale przede wszystkim ze względu na wyjątkowy temperament przewodnika, Pana Marcina, który zaczarował nas opowieściami o Warszawie. Jeśli ktoś myślał, że zna stolicę, uświadomił sobie, jak bardzo się mylił!

Uroczyste zakończenie wojskowych warsztatów odbyło się w Sali Myśliwskiej 10. Warszawskiego Pułku Samochodowego, gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, które wręczył  mjr  Hubert Sęczawa, w imieniu p. Dyrektora płk. Artura Gałeckiego.

Serdecznie dziękujemy  p. Katarzynie Mazurek za zorganizowanie naszych warsztatów, p. Monice Zielińskiej za wspaniałe zdjęcia, a także p. Małgorzacie Szubie i Annie Abramowskiej za opiekę.

Uczniowie II LOW

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17