Walki robotów w budowlance

Zespół z naszej szkoły w składzie:  Sebastian Komuda – klasa 2 informatyczna, Norbert Lubaszka – klasa 2 informatyczna,   Natalia Chromińska – klasa 1 wojskowa  i Natalia Szczęsna – klasa 1 informatyczna, opiekun Mirosław Paja  został jednym  z szesnastu finalistów ogólnopolskiego konkursu informatycznego Diversity 2017 (http://www.diversity.pl/aktualnosci).

Zadaniem  pierwszego etapu było rozwiązanie zadań algorytmicznych (zaprojektowanie robota, który poruszał się po labiryncie) oraz prezentacji projektu Robota i Zespołu. W drugim etapie uczniowie muszą ozdobić otrzymanego Robot oraz stworzyć program sterujący Robotem. W dniach 1 – 2 czerwca w Krakowie zaprogramowany przez nich robot będzie brał udział w Zawodach Robotów Mini-Sumo, Mini-Sumo Walka Zbiorowa.