MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA TECHNIKI WENTYLACYJNEJ, KLIMATYZACYJNEJ I CHŁODNICZEJ.

Uczniowie z klasy drugiej technik chłodnictwa i klimatyzacji wzięli udział w największym wydarzeniu branżowym w kraju – MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE TECHNIKI WENTYLACYJNEJ, KLIMATYZACYJNEJ I CHŁODNICZEJ.

Międzynarodowa wystawa techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej, która odbyła się 7-8 marca w Warszawie - to największe spotkanie specjalistów branży, a dla uczniów było to możliwością zapoznania się z technologiami stosowanymi w wentylacji, klimatyzacji oraz chłodnictwie. Zaprezentowane na wystawie rozwiązania technologiczne i materiałowe pozwoliły młodzieży pogłębić wiadomości i umiejętności z zakresu przyszłego zawodu jakiego uczą się w szkole. Uczniowie żywo zainteresowani praktycznym podejściem do wykonywania ćwiczeń chętnie w nich brali udział m.in. w lutowaniu termicznym. W Arenie Technologii było można zobaczyć przegląd systemów wielostrefowych klimatyzatorów oraz wentylatorów oddymiających, odwiedzający mogli wziąć udział w pokazach i konkursach w Strefie Instalatora. Cała grupa wzięła udział w seminarium dotyczącym nowoczesnych czynników chłodniczych, badaniem ich parametrów technicznych oraz możliwością wykorzystania.