Roboty w Budowlance

W piątek, 27 stycznia nasza szkoła gościła pana Karola Sieńkowskiego z Zespołu Szkolnego w Cegłowie wraz z dwoma uczniami i 12 programowalnymi robotami. Na terenie naszej szkoły odbyły się 4 lekcje pokazowe, na których uczniowie klas pierwszych i drugich technikum informatycznego zmagali się z problemami algorytmicznymi. Zadania dotyczyły głównie przejechania przez robota odpowiedniej drogi z punktu A do punktu B. Programy tworzyło się na specjalnej platformie internetowej edwareapp.com i przesyłało do urządzenia za pomocą karty dźwiękowej.
Więcej zdjęć w: galerii

Roboty Edison, bo tak się nazywały, posiadają wbudowane czujniki światła podczerwonego, dzięki czemu są w stanie omijać przeszkody, są także kompatybilne z klockami Lego.

Była to odskocznia od normalnego trybu lekcyjnego i innowacyjne podejście do programowania – z humorem, ale praktycznie. To dobry model do nauki trudnej sztuki programowania.