Mamy pierwsze miejsce w Powiecie!

1 grudnia2016 roku w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie środowisk sportowych, którego celem było podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym  2015/2016. Rangę imprezy swoją obecnością podnieśli pan Antoni Jan Tarczyński - starosta miński,  pan Robert Smuga - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim, jak również dyrektorzy mińskich placówek oświatowych, nauczyciele wychowania fizycznego z  powiatu mińskiego oraz wyróżnieni sportowcy.  Podsumowanie współzawodnictwa sportowego zorganizował Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, reprezentowany przez prezesa Józefa Tkaczyka i wiceprezesów: Krzysztofa Bartnickiego, Grzegorza Cyrana, Roberta Stelmacha i Jacka Rudzkiego.

Po wystąpieniu Pana Krzysztofa Bartnickiego wyróżniający się zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki za wybitne osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie powiatu Mińskiego. Wśród wyróżnionych między innymi byli  uczniowie naszej szkoły nagradzane za zdobycie pierwszego miejsca na Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Ostrołęce . Pamiątkowe statuetki  z rąk pana Antoniego Jana Tarczyńskiego otrzymali:

Marcin Kacprowicz, Patryk Dróżdż, Łukasz Felczyk, Mariusz Felczyk, Kacper Smoderek, Aleksander Żywicki, Bartłomiej Gajc, Dawid Mrozik, Michał Jankowski, Adrian Bartnicki, Tomasz Witowski.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych po raz kolejny bezkonkurencyjna była nasza szkoła zajmując I miejsce w Powiecie Mińskim.

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Mińskim za rok szkolny 2015/2016 kształtują się następująco:

•  w kategorii dziewcząt:

I miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
II miejsce - Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Mińsku Mazowieckim
III miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim

•  w kategorii chłopców:

I miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim
III miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim

klasyfikacji regionalnej w regionie siedleckim nasza szkoła uplasowała się na dziesiątym miejscu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Puchary i dyplomy zwycięzcom klasyfikacji powiatowej wręczyłi: Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński,  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Robert Smuga.

Puchary odebrali nauczycieli wychowania fizycznego Katarzyna Żywicka i Robert Stelmach .

Na sukces szkoły wpłynęły następujące wyniki z poszczególnych dyscyplin:

I miejsca –   w kategorii dziewcząt

• Indywidualne Biegi Przełajowe
    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
    • Pływanie
    • Lekka atletyka

I miejsca – w kategorii chłopców

• Indywidualne Biegi Przełajowe
    • Sztafetowe Biegi Przełajowe
    • Piłka nożna
    • Pływanie
    • Lekka atletyka

II miejsca - w kategorii dziewcząt

• Piłka Koszykowa

III miejsca - w kategorii chłopców

• Piłka Koszykowa

oraz pozostałe dyscypliny: piłka siatkowa, tenis stołowy i piłka nożna dziewcząt.

Nauczyciele wychowania fizycznego: Ewa Mikucewicz, Bożena Niemyjska, Katarzyna Żywicka, Robert Stelmach, Arkadiusz Sołowiej,  Adam Kamela, Jacek Łuniewski składają podziękowania dla uczniów, którzy reprezentowali ZS nr1   im. Kazimierza Wielkiego w roku szkolnym 2015/2016 osiągając tak wysokie wyniki w sporcie.