EDUKACJA TEATRALNA. LADY MAKBET(06-12-2019)

30 listopada odbył się kolejny wyjazd koła teatralnego Lady Makbet. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć tragikomedię „Pijani” Iwana Wyrypajewa w reżyserii Wojciecha Urbańskiego.

Sztuka opowiadała o ludzkich problemach, sensie życia i miłości. Na początku zostaliśmy wprowadzeni w historie wszystkich postaci, a potem obserwowaliśmy, jak ich losy przeplatają się ze sobą, tworząc ciekawą całość. Kluczowy element, który sprawił, że widzowie byli wręcz upojeni sztuką (przynajmniej ja), to fakt, iż każdy z bohaterów znajdował się stanie mocno wskazującym na nietrzeźwość.

Sztuka dialogu(06-12-2019)

3 grudnia uczniowie klasy 1 GBU wraz z wychowawczynią p. Edytą Kosiorkiewicz uczestniczyli w warsztatach „Sztuka dialogu – zrozumieć drugiego”. Spotkanie odbyło się w  Miejskiej Bibliotece Publicznej i zostało poprowadzone przez Panią Magdalenę Mól. Podczas zajęć uczniowie poznali różnice między dyskusją i dialogiem oraz przyjrzeli się faktom, uczuciom i potrzebom osób, które mają konflikt. Dziękujemy Pani Magdalenie Mól za przeprowadzenie bardzo ciekawej lekcji.

Kulisy pracy dziennikarza(06-12-2019)

5 grudnia uczniowie klasy 1GPB odwiedzili redakcję serwisu Onet. Z problemami i wyzwaniami współczesnych mediów zapoznał nas dziennikarz Onetu, p. Kamil Turecki. Podczas spotkania mieliśmy okazję porozmawiać o etyce dziennikarskiej, tworzeniu różnych form przekazów informacyjnych oraz codziennych trudach reportera. Spotkanie pozwoliło również na dyskusję z osobami, które są odpowiedzialne za codzienny, merytoryczny i uczciwy przekaz wiadomości. Warto zaznaczyć, że o swoim doświadczeniu i kulisach pracy opowiedzieli zarówno Ci, którzy piszą teksty (np. dotyczące kultury czy polityki), jak i Ci, bez których dzisiejsze dziennikarstwo nie mogłoby się obyć, czyli, m. in., pracownicy zajmujący się social media czy osoby weryfikujące wiarygodność i użyteczność newsów. Serdecznie dziękujemy!

Fundacja EBU(06-12-2019)

W dniach 26-29.11.2019 r. gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Fundacji EBU. Wolontariusze przybyli z wielu europejskich krajów (Francji, Hiszpanii, Grecji, Danii, Anglii czy Włoch).  Prowadzili zajęcia międzykulturowe na lekcjach języka angielskiego oraz hiszpańskiego. Uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat gości, ich krajów oraz Unii Europejskiej - jej założeń i możliwości, które daje. Wolontariusze opowiadali o żywieniu, zaburzeniach żywienia, programie European Solidarity Corpsjak, a także o samej Fundacji EBU -  jej działaniach i możliwościach. Zachęcali do wolontariatu w Fundacji oraz do uczestnictwa w darmowych konwersacjach w EBU Lab na ul. Pięknej w każdy czwartek od 19, do czego i my serdecznie zachęcamy. Koordynatorem wizyty wolontariuszy w ZS1 była Pani Edyta Kosiorkiewicz.

Problematyka uzależnień(04-12-2019)

3 grudnia w auli Zespołu Szkół nr 1 został wystawiony spektakl ,,Autoportret” poświęcony problematyce zagrożeń w prawidłowym rozwoju młodego człowieka. Spektakl miał na celu minimalizowanie podejmowania sytuacji ryzykownych przez młodzież. Przedstawienie w wykonaniu artystów z Krakowa obejrzały klasy I PIN, I PFP, I GWA, I PCA, I GK, I PK, III K. Inicjatorem przedsięwzięcia były pani Agnieszka Wojda i Monika Skrzydlewska.

Szkolenie edukacyjne(04-12-2019)

2 grudnia uczniowie klas pierwszych (I PPR i I PGD) uczestniczyli w lekcji n/t. profilaktyki uzależnień, w szczególności zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy. Oprócz wykładu mieli okazję obejrzeć film edukacyjny ,,Stop dopalaczom”. Szkolenie zorganizowały panie Agnieszka Wojda i Monika Skrzydlewska przy udziale Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku-Mazowieckim).

Zobacz wszystkie aktualności

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ