Aktualności

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.(07-02-2020)

Empatii i wrażliwości nie nauczymy się z podręczników, empatii nauczymy się w praktyce, dlatego każdy drobny gest jest na wagę złota, każdy mały krok może uruchomić lawinę pomocy. Warto, by w naszej pamięci wyryło się hasło, że dobroczynność to zdobywanie umiejętności dzielenia się dobrem duchowym i materialnym z drugim człowiekiem. Nasi uczniowie, otwarci na tę naukę, w ramach akcji uczestniczyli nie tylko w zbiórce monet ale także w lekcjach pilotażowych oraz  warsztatach poświęconych działalności charytatywnej.

Ewelina Wróbel, Jadwiga Rygielska
Monika Skrzydlewska, Agnieszka Wojda
Internat - Jolanta Binkowska, Monika Kowalska

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ(07-02-2020)

5 lutego ponad 500 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjściu na dwa spektakle w Kinie Muza. W pierwszym z nich, „Ćpunce”, zostaliśmy świadkami historii 14-letniej Anny, która przez niskie poczucie wartości, przerastające ją oczekiwania rodziców oraz złe towarzystwo popadła w alkoholizm i narkomanię. Podczas drugiego przedstawienia, „Wspomnień narkomanki”, doświadczyliśmy drogi, jaką przechodzi uzależniony od narkotyków człowiek. W obu przypadkach była to bolesna i poruszająca opowieść o młodych, samotnych i  zagubionych ludziach, którzy zamknięci we własnym wnętrzu, przeżywają horror i udrękę spotęgowane przez środki psychoaktywne.Organizację wydarzenia zawdzięczamy pedagożkom Monice Skrzydlewskiej i Agnieszce Wojdzie. Wyjście wpisuje się w realizację programu profilaktyczno-wychowawczego Zespołu Szkół.

INNY ŚWIAT(07-02-2020)

6 lutego uczniowie klas 3 liceum i 4 technikum uczestniczyli w wyjściu na monodram Rafała Sadowskiego „Inny Świat”. Aktor, przy pomocy własnego ciała, symbolicznej scenografii, odpowiednio dobranej muzyki i gry świateł odtworzył relację Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z rosyjskich łagrów. Emocjonalność w odtwarzaniu kolejnych rozdziałów książki i sugestywność w przedstawieniu obozowego, innego od naszego, świata, nie tylko wpłynęły na sferę uczuciową widzów, ale także pozwoliły postawić sobie pytania. Czym jest totalitaryzm? Czy człowieczeństwo to coś przynależne każdemu w każdych warunkach? Czy istnieją miejsca, w których możemy zapomnieć o podstawowych wartościach? Czy moralność jest relatywna, zależna od warunków, w których się znajdujemy? Zarówno dobrana treść wystąpienia, jak i jej sceniczna, celna realizacja, wpływają na to, że spektakl staje się dobrym uzupełnieniem szkolnej literatury okresu drugiej wojny światowej.Opiekunami podczas spektaklu byli Aneta Martyniak, Małgorzata Szuba, Witold Ołdakowski i Mariusz Wójcik.

Lady Makbet. Edukacja teatralna(31-01-2020)

25 stycznia koło Lady Makbet miało zaszczyt gościć w Teatrze Muzycznym Roma na „ponadczasowej historii miłosnej”, tj. na spektaklu „Aida”. Dzięki scenografii, efektom specjalnym, kostiumom i grze aktorskiej, przenieśliśmy się do starożytnego Egiptu, gdzie zostaliśmy świadkami prostej, acz wielowarstwowej w interpretacji opowieści. Na pochwałę zasługują zatem nie tylko aspekty techniczne przedstawienia, takie jak taniec i zapierający dech w piersiach śpiew (szczególnie głównej bohaterki), lecz także sensy, jakie starało się dzieło przekazać. Niemożliwa do spełnienia, okupiona cierpieniem i śmiercią miłość, walka o wolność zniewolonego ludu, zdrada, a w końcu pytanie, które tak często pada podczas potyczek z literaturą polską: poświęcić się dla dobra ogółu czy wybrać własne szczęście? Warto polecić tenże musical przede wszystkim z tego powodu właśnie, że wraz z ekscytującymi wrażeniami estetycznymi, idzie w parze przyjemność intelektualna wynikająca z problematyki etycznej utworu.  Kolejne wyjazdy w marcu („Ożenek” Gogola w Teatrze 6.piętro) i maju („Madame Butterfly” na scenie Opery Narodowej). Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie(31-01-2020)

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest   pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Zbiórka trwa  do 6.02. Monety możemy przynosić do Pani Jadwigi Rygielskiej oraz Pani Eweliny Wróbel

Kolejna Wspaniała Studniówka w Zespole Szkół nr 1 (29-01-2020)

25 stycznia cztery klasy technikum bawiły się na balu studniówkowym w pałacu ,,Noce i Dnie” w Pogorzeli. Uczniowie z klas IV BUD, IV GKL, IV INFA i IV INFB wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły rozpoczęli bal uroczystym polonezem. Następnie dyrektor Zespołu Małgorzata Beczek złożyła życzenia wszystkim maturzystom. Ciepłe słowa padły też z ust Przewodniczącej Rady Rodziców pani Edyty Krypskiej. Nie zabrakło rownież podziękowań i słów uznania dla kadry nauczycielskiej ze strony uczniów. Zabawę do białego rana rozpoczął walc wiedeński.

Zobacz wszystkie aktualności

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ