Aktualności

18.05.2020r.

SŁOWO NA DOBRY DZIEŃ 🙂

27.05.2020r.

”Nie obrzucaj innych błotem – nie ma pewności czy trafisz, za to na pewno pobrudzisz sobie ręce.”  

(Joseph Parker)


22.05.2020r.


”Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych łzy cudze zrozumie.”


(Druh Noe
)

19.05.2020r.

„Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną , bo mogę za Toba nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.”

(Albert Camus)

12.05.2020r.

” Ważne, że żyjesz w zgodzie ze sobą, nikogo nie udajesz i przed niczym nie uciekasz. Kiedy jesteś świadomie sobą i kochasz ten stan – jesteś szczęśliwy.”
(Beata Pawlikowska)


08.05.2020r.

” Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”
(Jan Paweł II)


05.05.2020r.

” Kreujmy teraz naszą przyszłość i sprawmy, by nasze marzenia stały się jutrzejszą rzeczywistością.”
(
Malala Yousafzai)


30.04.2020r.

” Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają , podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.”
(Thomas Alva Edison)


28.04.2020r.

” Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń tylko ze względu na czas potrzebny do ich realizacji. Czas i tak minie.”
(Earl Nightinagle)


Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?

Poczta WALENTYNKOWA
06.02.2020r.

W związku ze zbliżającymi się walentynkami, uruchomiliśmy w Internacie pocztę walentynkowa. Mieszkańcy mogli „wysłać” swoim sympatiom, przyjaciołom, bliskim osobom kartki, które sami wcześniej przygotowali, zaangażowanie było ogromne, a miny obdarowanych bezcenne. Pośród ogromu nauki oraz przyziemnych spraw taki miły akcent z przymrużeniem oka dobrze wpływa na wzajemne relacje.

XX edycja Góry Grosza
06.02.2020r.

Razem z Zespołem Szkół nr 1, przyłączyliśmy się do szlachetnej akcji, Góra Grosza, celem na, który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoja rodzina – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest pokazanie najmłodszym, jaka siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. CAŁYM SERCEM POPIERAMY!!!

Podsumowanie I sem. w roku szkolnym 2019/2020

„Jest taki dzień” – spotkanie opłatkowe.
17.12.2019r.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas również dla mieszkańców Internatu. Młodzież wspólnie z wychowawcami przygotowała piękne przedstawienie, ukazujące istotę oraz ważność przyjścia na świat Dzieciatka Jezus, następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy, aby tradycji stało się zadość nie mogło obejść się bez wzajemnego śpiewania kolęd. Na koniec oczywiście odwiedził nas Mikołaj, bo „my” mieszkańcy Internatu ZS nr 1 jesteśmy baaaardzo grzeczni 🙂

Świąteczny konkurs wystroju sal.
12.12.2019r.

Jak co roku przed Bożym Narodzeniem w Internacie został ogłoszony konkurs, na najpiękniejszy, najbardziej pomysłowy świąteczny wystrój pokoi sypialnych naszych mieszkańców. Od ozdób, lampek oraz zapachu pierników aż kręciło się w głowie, a pomysłowość w przebraniach po raz kolejny zaskoczyła oceniających. Nie zabrakło także w tle akompaniamentu kolęd. Jurorzy, (czyli zacni wychowawcy) mieli twardy orzech do zgryzienia, jednak decyzja była jednogłośna, zapraszamy do naszej galerii, aby podziwiać zwycięzców.

Warsztaty Bożonarodzeniowe.
03.12.2019r.

Tego wieczoru przyjęła nasze zaproszenie do internatu artystka ludowa Pani Celina Szymańska, która od wielu lat reprezentuje nasz kraj na targach zagranicznych i prezentuje swoje prace na wystawach w Polsce. Tym razem pod Pani kierunkiem przygotowaliśmy bożonarodzeniowe szopki ekologiczne. Wykonywaliśmy własnoręcznie wszystkie elementy. Doskonale się bawiliśmy. Byliśmy zadowoleni z efektów naszej pracy, zdjęcia w galerii, zapraszamy do oglądania.

Andrzejki – wieczór wróżb.
27.11.2019r.

„Dziś Andrzeja, dziś Andrzeja, wróżyć, wróżyć czas…

A więc wosk tu lej, a wiec but tu staw, A marzenia spełnią się w ten czas…”

W dniu 27.11.2019r. odbył się w Internacie WIECZÓR ANDRZEJKOWY, były wróżby i dyskoteka. Mieszkańcy mieli okazję poznać swoją przyszłość, dlatego z chęcią wzięła udział w wieczorze Andrzejkowym. Wróżby nie dla wszystkich były korzystne ale mimo to każdy świetnie się bawił.

Koncert z okazji 15-lecia Miejskiej Orkiestry Kameralnej.
21.11.2019r.

Mieszkańcy Internatu mieli okazje wziąć udział w koncercie z okazji 15-lecia Miejskiej Orkiestry Kameralnej. Atmosfera była bardzo podniosła, występ muzyków dopełniły głosy wyśmienitych śpiewaków a także wyjątkowych gości DOBROVA PIANO DUO. Młodzież była pod ogromnym wrażeniem talentu oraz umiejętności wokalnych.

VIII Dni Pracownika Socjalnego.
20.11.2019r.

Przedstawiciele naszej młodzieży, wspólnie z Panią Kierownik aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji VIII Dnia Pracownika Socjalnego, który odbył się na auli zespołu. W przygotowaniu uroczystości współpracowaliśmy z Domem Pomocy Społecznej „Jedlina” w Mieni. W Święcie wzięły udział władze powiatu, miasta i gminy Mińsk Mazowiecki i jednostki zajmujące się pomocą społeczna z powiatu mińskiego.


Spotkanie z okazji 11 listopada.
19.11.2019r.

W tym dniu zaprosiliśmy gościa Panią Lilianę Małgorzatę Kłos, doktor historii, pasjonatkę historii regionalnej, która przeprowadziła prelekcję połączoną z warsztatami na temat : 11 LISTOPADA 1918r. w Mińsku Mazowieckim i powiecie. Podczas zajęć otrzymaliśmy szczegółowe informacje z tamtych dni. Braliśmy aktywny udział w występach wg. autorskiego scenariusza Pani Kłos pt. „Niech bije dzwon”. Wzbogaciliśmy nasza wiedzę i zdobyliśmy doświadczenia. Na koniec zajęć przedstawiciele młodzieży podziękowały Pani serdecznie za prelekcję.

Hala sportowa.

Dwa razy w tygodniu grupa chętnych osób pod opieka Wychowawcy wychodzi na hale sportowa, aby aktywnie i miło spędzić wieczór. Zdrowa rywalizacja, ogromny zapał i chęć pokazania własnych umiejętności powoduje że, z tygodnia na tydzień grupa staje się coraz liczniejsza.
OBY TAK DALEJ:)

Zajęcia kulinarne.

Młodzież mieszkająca w Internacie bardzo często udziela się w pracach kulinarnych. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogą pochwalić się ogromnym talentem w gotowaniu. Często wykorzystują pracownie kulinarna do przygotowania własnych posiłków, a także ciast na uroczystości internackie. Teraz wielka popularnością cieszą się pierniczki 🙂

Pamiętamy o Zmarłych.
30.10.2019 r.

Dzień przed Wszystkimi Świętymi, młodzież z internatu odwiedziła Cmentarz Komunalny aby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli oraz pracowników szkoły, zapalić symboliczny znicz a także w zadumie powspominać tych, którzy odeszli.

Dzień Edukacji Narodowej „Internackie Dziadki”
16.10.2019 r.

Mieszkańcy internatu jak co roku postanowili uczcić DEN i podziękować nauczycielom za trud włożony w pracę. Wspólnie z wychowawcami przygotowali akademię, której scenariusz opierał się na powieści Adama Mickiewicza „Dziady”. Zebrani goście oraz młodzież była pod ogromnym wrażeniem występu, przekaz i morał był odpowiedni do okazji.

Otrzęsiny 2019 r.
30.09.2019 r.

W historii naszego Internatu odbyły się kolejne otrzęsiny. Pierwszaki, aby cieszyć się mianem prawowitego mieszkańca musiały przejść liczne próby oraz zadania. Nie było łatwo ale wszystkie „kociaki” dzielnie i z zapałem pokonywały kolejne konkurencje, nie tracąc przy tym dobrego humoru.

Wyjazd do kina na film pt. „Ad Astra”
24.09.2019 r.

W dniu 24 września 2019 roku byliśmy w Siedlcach w NOVAKINO na filmie „ Ad Astra ”. Tematyka filmu bardzo bliska każdemu z nas, jeśli chodzi o relacje rodzinne. Trzeba było być bardzo skupionym, żeby pojąć przesłanie, jakie chciał przekazać scenarzysta filmu. Uczestnikom wycieczki bardzo się podobał film, jego tematyka i obsada. Swoją rolą zachwycił Brad Pitt, który wcielił się w głównego bohatera Roya. Nie obyło się bez wspólnego posiłku w Siedleckim McDonald’s, gdzie każdy posilił się, czym lubi najbardziej. Wszystkim dopisywał bardzo dobry humor, a śpiewanie piosenek w busie skróciło podróż do internatu.

Koncert Natalii Kukulskiej
19.09.2019 r.


19 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim odbył się koncert Natalii Kukulskiej z Zespołem w ramach VII Dni Powiatu Mińskiego z okazji 20 –lecia powstania naszego powiatu. Dziewczynki z naszego internatu miały przyjemność brać udział w tym wydarzeniu.
Podczas koncertu było wiele wzruszających chwil i zabawnych momentów. Artystka z łatwością nawiązała kontakt z publicznością, która z entuzjazmem śpiewała z piosenkarką fragmenty piosenek. Koncert Natalii Kukulskiej z Zespołem dostarczył niezapomnianych wrażeń słuchaczom

MDK – Himilsbach
12.09.2019 r.

W związku z odbywającym się w dniach 10-14.09.2019r. w Mińsku Mazowieckim XI FESTIWALEM HIMILBACHA 12.09.2019r. wybraliśmy się z młodzieżą internacką na wystawę plakatów Jacka Staniszewskiego oraz monideł Tadeusza Kwinty do MDK. Poszliśmy pod pomnik aktora i pisarza przy Bibliotece Miejskiej, zwieńczeniem wieczornego wyjścia był jazzowy koncert, muzyki filmowej, zespołu „TRUMBA ENSAMBLE”.

Muzeum Ziemi Mińskiej
11.09.2019 r.

Przy pięknej wrześniowej pogodzie grupa młodzieży internackiej wybrała się na wystawę broni palnej do MZM, zainteresowanie było ogromne. Mieszkańcy placówki mogli z bliska zobaczyć legendarną broń a także poznać historię eksponatów.